LG6010

페이지 정보

profile_image
작성자나르 조회 15회 작성일 2021-06-24 08:34:45 댓글 0

본문

Philips The One TV incelemesi: Erişilebilir fiyata hepsi onda mı? (55PUS7304)

Philips The One (55PUS7304) inceleme videomuzda, şirketin en yeni TV serisinin öne çıkan özelliklerine yakından bakıyoruz. Bakalım The One serisi kullanıcılara neler sunuyor?

Philips The One (55PUS7304) inceleme

Yıl başında tanıtılan The One serisi, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri 'erişilebilir' fiyatlarda sunmayı hedefliyor. Serinin "The One" isimlendirmesi de aslında buradan geliyor.

İsterseniz ilk olarak modelin tasarım özellikleriyle incelememize başlayalım. Philips'in imzası hâline gelen ve patentli olması dolayısıyla sadece Philips marka televizyonlarında olan Ambilight teknolojisi, üç taraflı bir şekilde bu modelde de yer alıyor.

Bilmeyenler için Ambilight, televizyonun arkasında konumlandırılan ve izlediğiniz görüntüye veya sese göre renk değiştiren LED aydınlatmaları ifade eden bir teknoloji. Bu teknolojinin kullanıcılara sağladığı iki önemli avantaj var. Bunlardan birincisi tabii ki izlediğiniz görüntüye uyumlu bir şekilde LED aydınlatmalar duvara ışık yansıttığı için, gördüğünüz görüntü Ambilight olmayan bir televizyona göre çok daha şık görünüyor. Bu teknolojinin bir diğer avantajı ise duvardaki renkler ekranınızdaki görüntüyle birleştiğinden, televizyonunuz olduğundan daha büyük görünüyor.

Philips The One 55PUS7304 modelinde metal stand ile birlikte çerçevelerin de metal olması dikkat çekiyor. Zira bu fiyat segmentindeki farklı rakiplerde, genellikle plastik çerçeve kullanıldığını görüyoruz. Ürünün tasarım noktasında, rakiplerinden sıyrıldığı bir diğer konu ise 40 derece döndürülebilir formda olması.

Tüm HDR standartlarını destekliyor

Görüntü kalitesine gelecek olduğumuzda öncelikle teknik verileri sıralayalım. Bizim incelediğimiz model, 55 inç boyutlu LED panel kullanan ve 4K UHD çözünürlük sunuyor. The One serisinin belki de en önemli artısı, rakiplerinden farklı olarak bütün HDR standartlarını bünyesinde barındırıyor olması. Bu modelde de HDR, HLG, HDR10+ ve Dolby Vision desteklerinin tamamı yer alıyor.

Görüntü kalitesini belirleyen bir diğer unsur ise televizyonun içerisinde yer alan P5 Perfect görüntü motoru. Bu motor; netlik, kontrast ve hareket gibi pekçok alanda görüntüyü analiz ederek anlık olarak görüntünün iyileştirilmesinde görev alıyor.

Son dönemde satışa çıkan birçok Philips TV'de olduğu gibi bu modelde de Android işletim sistemi yer alıyor. Bu sayede TV'nize Google Play Store'da yer alan popüler uygulamaları ve oyunları yükleyerek TV üzerinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kumanda üzerindeki Google Asistan tuşu ve mikrofon yardımıyla TV'nize sesli komutlar verebiliyorsunuz. Bu sayede "Fenerbahçe'nin son maçı ne oldu?" gibi Asistan temelli sorularla birlikte "Netflix uygulamasını aç" gibi komutlar verebilmek mümkün.

Kumanda üzerinde Netflix ve Rakuten TV uygulamasına direkt erişim için tuş yer alıyor. Ayrıca Google Asistan ve Ambilight özellikleri için de ayrıca bir tuş yer alıyor. Ancak bu sefer klavyenin arkasında klavye olmadığını belirtelim. Bizce klavyenin olması, sesle kontrol olmasına karşın güzel olurdu.

Son olarak bizim incelediğimiz 55 inç boyutlu modelin tavsiye edilen satış fiyatı 5999 TL olarak belirlenmiş durumda.

Track: Unknown Brain - War Zone (ft. M.I.M.E.) [NCS Release]
Music provided by NoCopyrightSounds.
Watch:

Free Download / Stream: http://ncs.io/WarZone
Mehmet Kılınç : 50PUS7354 olanını aldım, bir çok kişi bilmeden, araştırmadan yorumlar yapmışlar. Farklı yabancı sayfalardan da araştırarak aldım bu televizyonu.
Aldığım ve kullanmakta olduğum model üzerine yazıyorum;
50 Hz yazmış millet ama yanlış. 60 Hz bir televizyon bu.
1700 PPI değeri ise yazılımsal olarak görüntü iyileştirmeleri sonucu alınan farklı bir değer.
CPU = 4 çekirdekli, her biri 1500 MHz hızlarında çalışan ARM-Cortex -A53 bir işlemciye sahip
GPU = ARM Mali-G51 görüntü işlemcisine sahip
RAM = 2 GB
ROM = 8 GB (dahili hafıza yani)
Anroid 9.0 Pie vesiyonu var televizyonda.
Ayrıca Ambilight yani ekran arkası led ışıklandırma sistemi mükemmel bir olay. Ekrandaki görüntüye göre doğal, canlı, komfor, rahat gibi seçeneklerde renk tonları ayarlanabiliyor, sese göre de ayrıca ayarlanabiliyor, veya ülke bayrakları şeklinde veyahut sade istediğiniz bir renk tonundan duvara aydınlatma yaparak gözü aşırı rahatlatıyor. Görüntüyü sanki duvara yansıtıyormuşsunuz gibi görünerek ekranın daha geniş olduğu hissi veriyor aynı zamanda. Akşamları film keyifleri için çok ideal bir olay.
Ambilight sunan 2020 Haziran'a kadar başka hiçbir marka yok.
Genel olarak tvlerde zaten 50 60 Hz kullanırmış, bu oran doğal gözün görebildiği oran olup göz yorulmalarına sebep olmazmış, oyun oynamak için tabi ki daha yüksek Hz'lerde ekranlar daha rahat olacaktır ancak günlük kullanım için çok çok yeterli bir oran 60 Hz.
Philips almadan piyasayı baya bir araştırmış biri olarak, bu özelliklerde olanların ya bluetooth'u yoktu, ya Wireless desteklemiyorlardı, Ambilight zaten hiçbirinde yok, ya 4 çekirdek değil tek 1 çekirdekli veya 2, ya da Android değildi.
Bu televizyonla birebir uyuşan veya daha yüksek özellikleri olan ancak philips ile aynı fiyata olan başka bir model/markayı gösterebilir misiniz o yorumlarda eleştiri yapanlar?
Mesela 46 inç Samsung kullanıyordum daha önce, o da 1200 Hz gibi bir şeyler diyordu reklamlarında ama aslında 50Hz miş. ve sistemi de yavaştı. ve daha da pahalıydı zamanına göre.
https://www.displayspecifications.com/en/model/9f531987
Cihan Özkara : Arkadaşlar merhaba samsung 55Q60RAT'mı yoksa philips PUS7304 mü ?
Murat Soydemir : Sadece ambilight için yine alınır
Pcodea Xonos : netflixi manuel açtın gibi:D
alper muex : 55pus7504 ile 55pus7304 arasında ne gibi farklılıklar var.Hangisini almamı önerirsiniz.Gerçi 55pus7504 şu aralar piasada yok gibi görünüyor ama yine de sorayım istedim

VATAN PHILIPS 55PUS7304- 58PUS7304TV KESINLIKLE ALMALISINNN!!!

Selam arladaslar Vatamdan philips 58pus7304 model tv aldim ve vatam da sahane cuma olayi yuzunden buyuk bir indirim yapilmis. Ben gecen ay 7000 tl den 5600 e dustu diye aldim , simdi 4600 olmus kacirmayin derim!
Güven : S.a kardeşim senin cihazin plilpsin 50pus7304 ss4 cihazı dimi
Güven : bende ayni cihazdan bgn aldım antalya ozdilek mediamark tam 4300 tlye
serdal tekeli : gece tv kapatılıp sabah açıldığında otomatik olarak internete bağlanmama sorunu okudum.
Güven : Kardeşim senn cihaz 50pus7304 mü
Murat Özbek : Selamlar, acil bir durum var. 55pus7304 ve 55pus7504 arasinda nasil bir fark var ? 7504 daha iyi diye biliyorum ama 1000tl daha ucuz..

Como ter Amazon Prime na sua tv

Oi gente. No vídeo de hoje mostro de forma fácil como ter Amazon prime na sua tv antiga. Mas só quem têm notebook que consegue. Se você não tiver, a outra forma e tendo um chromecast que você encontra por vários preços na internet. Espero ter ajudado. Se inscreve no canal pra me ajudar por favor.

Instagram: https://www.instagram.com/diariosdeumamae/?hl=pt-br
Estanis Costa Garcia : Deem uma olhada nesse método, espero que algumas tv aqui de certo, da minha não tem EUA na lista ...

Amanda costa : Não me ajudou em nada :(
Engineer Civil : Minha TV também é desse modelo. infelizmente o App da Amazon não está disponível pra nosso sistema. Triste. Kkkkkk
Dj Flavio Aguiar : Procure em sua tv se tem a configuração para alterar o país .... Altere para o estados unidos , assim que vc mudar essa função algumas tvs da LG já irá aparecer automaticamente , a minha e uma 6500 infelizmente não tem o país estados unidos mas algumas tem ...
Maleta de configurações , definições de smart tv , altere para manual ,e veja se aparece o país estados unidos .... Se aparecer mude para estados unidos , a tv irá reiniciar e aparecera o app Amazon
tiag : Muito obrigado!passei a semana inteira tentando achar um jeito de assistir na minha tv de 2012 eu acho

... 

#LG6010

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

전체 3,159건 30 페이지
게시물 검색
Copyright © cavd.kr. All rights reserved.  Contact : help@oxmail.xyz